BM  | EN
Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Portal Rasmi
Majlis Perbandaran Sibu

Profail < KaunselorProfail < Kaunselor
Senarai Kaunselor
Sistem Jawatankuasa

Sejarah : MDBS
Sejarah : MPS
Majlis Daerah Bandaran Sibu (MDBS)
Majlis Perbandaran Sibu (MPS)


1958 - 1959
1959 - 1963
1963 - 1981
1981 - 1983
1983 - 1985
1985 - 1987
1988 - 1990






1991 - 1992
1993 - 1994
1995 - 1996
1998
1999 - 2000





2004 - 2006
2009








2010 - 2013
2014 - 2015
2016 - 2018
2019 - 2021

Pengerusi Majlis :

1.

Kong Sung Seng
Selasa, 01 Januari, 1963 - Ahad, 30 Jun, 1963

2.

Khoo Peng Loong
Ahad, 23 Jun, 1963 - Jumaat, 30 Jun, 1972

3.

Lai Han Yu
Sabtu, 01 Julai, 1972 - Ahad, 31 Disember, 1978

4.

Law Hieng Ding
Isnin, 01 Januari, 1979 - Sabtu, 31 Oktober, 1981

Kaunselor :

1.

Ainnie bin Dhoby

2.

Anthony Teo Tiao Gin

3.

Chai Tsen Tuei

4.

Chee Guan Kiat

5.

Chew Kim Poon

6.

Chieng Choon Hua

7.

Harry Wong Teck Ping

8.

Hii Poh Yew

9.

Haji Ibrahim bin Haji Bugam

10.

John Lao Kiing Chong
(meletak jawatan dan telah digantikan oleh Law Hieng Ding)

11.

Khoo Peng Lung

12.

Kong Chung Siew

13.

Lai Han Yu

14.

Lim Chio Sai

15.

Ling Kuok Loong

16.

Peter Jong Kuet Siong

17.

Toh Geok Choon

18.

V. G. Bandong

19.

Wan Hamid Mashhor

20.

Wee Hoe Soon

21.

Yii Hieng Ku